Kim jesteśmy?

Historia naszej organizacji

fundacja mali wspaniali rybnik logo

8 stycznia 2018 roku nasze życie się zmieniło… Wtedy zarejestrowana została Fundacja na Rzecz oddziału pediatrycznego w Rybniku „mAli wspaniali”. I od tego czasu staramy się wspomagać oddział pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

Dlaczego akurat ten oddział? Bo wiemy jak ciężko być małym pacjentem, z daleka od domu, od rodziców. Chcemy, aby mali, dzielni wojownicy o zdrowie, mieli możliwość hospitalizacji w jak najlepszych warunkach. Wiemy też, że potrzeby placówki są bardzo duże i dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć rybnicką pediatrię – lekarzy, pielęgniarki, personel pomocniczy, którzy robią co w ich mocy, aby dzieci jak najszybciej wróciły do domu.

Pomagacie nam w tym Wy – nasi darczyńcy, wolontariusze. To dzięki Waszej hojności i pomocy udało się wyremontować łazienkę dla dzieci, sprawić, że św. Mikołaj trafia także na nasz oddział, że możemy kupować asortyment, który na rybnickiej pediatrii się przydaje. Tutaj warto wymienić, że do tej pory udało nam się wesprzeć oddział poprzez zakupów takich sprzętów jak chociażby inhalator ultradźwiękowy, pulsyksometry czy profesjonalny, wykorzystujący najlepsze rozwiąza­nia technologiczne, fluorescensyjny

immunochromatograficznysystem analityczny, dzięki któremu możliwe jest o wiele szybsze diagnozowanie takich chorób jak chociażby cukrzyca, niewydolność nerek czy nowotwory.

To również dzięki Waszemu wsparciu możemy poszczycić się wyremontowaniem oddziału pediatrii. Oczywiście, wsparcie napływało z różnych stron, miedzy innymi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, jednak prowadzone przez nas zbiórki również dołożyły swoją cegiełkę. Dzięki temu rybnicka pediatria jest teraz oddziałem na miarę XXI wieku. Nowoczesne wnętrza, a wśród nich wyremontowane 2 kuchnie dla rodziców, 2 pokoje zabiegowe, wymieniona podłoga w części dla starszych dzieci – tylko na takie działania przeznaczyliśmy ponad 200 000 zł.

Ludzie w naszej fundacji

Zarząd Fundacji